Prihlásenie

6 tipov na ochranu očí pred príznakmi presbyopie

V našom predchádzajúcom blogu sme sa písali o tom čo je presbyopia (vetchozrakosť). Ako sme spomenuli, je to stav, ktorému sa nedá vyhnúť, pretože prichádza postupne s vekom. Môžeme však postupovať podľa určitých odporúčaní pre prevenciu alebo oddialenie nástupu vetchozrakosti.

Tu je 6 tipov, ktoré sme pre vás pripravili:

1 – Používajte dostatok svetla

Ak budete používať elektronické prístroje, je vhodné mať miestnosť, v ktorej sa nachádzame osvetlenú, pretože ak je v miestnosti tma, svetlo prístroja je veľmi intenzívne – to môže spôsobovať nepohodlie a bolesť očí.

2 – Očná jóga

Je tiež veľmi vhodné nechať zrak oddýchnuť po každej hodine práce, ktorú vykonávate. Môžete vyskúšať veľa rôznych cvičení tzv. “očnej jógy”, napríklad pohybovanie očami z jednej strany na druhú, hore a dolu, šikmo (diagonálne), dívanie sa do diaľky a zatváranie očí tak, aby si oddýchli.

3 – Absolvujte kontroly u špecialistu pravidelne

Odporúčame návštevu u očného lekára aspoň raz ročne aby ste vedeli, že je všetko v poriadku. Ak by sa objavili príznaky očnej vady, je možné ich tak riešiť hneď od začiatku.

4 – Vzdialenosť textu pri čítaní

Odporúčaná vzdialenosť textu od oka pri čítaní je približne 40 cm a pri elektronických zariadeniach je to od 70 cm do 100 cm.

5 – Očné kvapky

Ak cítite únavu očí alebo majú vaše oči tendenciu vysychať, môžete používať očné kvapky alebo umelé slzy, aby ste oči udržali hydratované a zvlhčené.

6 – Vitamíny a minerály

Aby ste udržali svoj zrak zdravý a silný, je obzvlášť odporúčané užívanie vitamínov A a D, pretože prispievajú k zlepšeniu videnia a znižujú riziko zápalu sietnice. Tiež existujú niektoré minerálne látky, napríklad selén, horčík, vápnik alebo zinok, ktoré môžu pomôcť oddialiť problémy spojené so zrakom.

Skúsili ste snáď nejaké tipy, ktoré sme nespomenuli? Podeľte sa o ne s nami!

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Prečítajte si tiež…

Tipy pre vás: Nakupujte na Black Friday ako profesionál!

Veľké zľavy na obľúbený tovar, ako napríklad úplne nová televízia, ktorú možno ani nepotrebujete

Celý článok

Predstavujeme sa: Markéta Lichterová, dátová analytička

Markéta, ako si sa dostala k práci pre Vašešošovky a čo všetko máš pracovne už za sebou?

Celý článok

Viete, ako vybrať správne slnečné okuliare na šport?

Šošovky a slnečné okuliare – neodmysliteľne k sebe patria. V lete, v zime i na jeseň, keď je obloha zamračená. Viete, ako zvoliť tie správne?

Celý článok

Halloweenske šošovky - čo pri nosení robiť a čo nie

Pri nosení kontaktných šošoviek existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte striktne dodržiavať.

Celý článok

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

VašeŠošovky na Twitteri

  • 🚚 📯 Nakúpte šošovky s dopravou zdarma. Iba dnes do polnoci! https://t.co/sT9MA0BEmd https://t.co/4vUHdl9tsU pred 12 dňami
  • 🆕❗Od dnešného dňa - SofLens Daily Disposable 30 šošoviek + 10 šošoviek zdarma. Do vypredania zásob. 👉… https://t.co/ZvQuHOBPVW pred 18 dňami
  • 🍂🎁 Darčeky, ktoré využijete všade? Máme jeden i pre vás! https://t.co/DozCGagJTj 🍂 https://t.co/ckb3Eeaudb pred 20 dňami
  • 📕 📖 Zadarmo k nákupu: Nechtění, krimi s dokonalou zápletkou. Do 1. 11. 2017! https://t.co/e7DPMF3K4S https://t.co/av098obYdh pred 25 dňami
  • ‼️K objednávke iba dnes: Vyskúšajte zdarma Lilien antibakteriálny gél! https://t.co/qLchz8Yzdr https://t.co/oGRLKEcObm pred 25 dňami

Sledujte náš Twitter @VaseSosovky.

VašeŠošovky na Facebooku