Prihlásenie

Ako rozoznať falošné slnečné okuliare Chanel od originálnych

Anna Sucha

Z lekárskeho hľadiska skontroloval/a: Anna Sucha, Optometristka, 16. 10. 2019
Napísal/a: Leonie Bauer

Originálne slnečné okuliare Chanel sú známe svojím extravagantným dizajnom a vynikajúcou kvalitou. Názov Chanel označuje sklá vysokej kvality a nerozbitné rámy.

Existuje však veľa napodobenín originálnych značkových slnečných okuliarov Chanel. Vzhľadom na nízku cenu a kvalitu môžu byť tieto neznačkové napodobeniny pre naše oči veľmi škodlivé. Kvôli tomu sme zostavili zoznam tipov prečo a ako by ste sa mali vyhnúť nákupu falošných, neoriginálnych slnečných okuliarov.

Ako sa takýmto falzifikátom vyhnúť vám ukážeme v našej sérii „Ako rozoznať falošné slnečné okuliare od originálnych“. V šiestich článkoch zistíte, ako ľahko rozlíšiť napodobeniny okuliarov Oakley, Carrera, Prada, Persol alebo Dolce & Gabbana od okuliarov originálnych a značkových.

Prečo neoriginálne slnečné okuliare Chanel poškodzujú vaše oči

Slnečné okuliare Chanel sú štýlové, elegantné a kvalita je na profesionálnej úrovni. Falošné slnečné okuliare Chanel naopak nemajú dostatočný UV filter, sklá odolné voči rozbitiu a pevné rámy. Tmavé sklá rozširujú zreničky, slnečné lúče neblokuje žiadny UV filter, a to môže vážne poškodiť zrak. Preto potrebujeme vedieť, ako odlíšiť napodobeniny od originálnych slnečných okuliarov.

2 tipy, ako odhaliť falošné slnečné okuliare Chanel

1. Skontrolujte stranice

Slnečné okuliare Chanel sa vyrábajú v Taliansku – originálne okuliare majú na vnútornej strane pravej stranice nápis Made in Italy a skratku CE. Na ľavej stranici je identifikačný kód modelu, kde v druhej sérii znakov hľadajte na začiatku písmeno C.

2. Skontrolujte sklá

Nové modely majú do skla vyryté malé logo Chanel, napravo je potom vyrytý identifikačný kód.

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty