Prihlásenie

Návod: Ako rozoznať originálnú značku slnečných okuliarov od falošnej

Originál alebo napodobenina? Pri nákupe slnečných okuliarov otázka za všetky peniaze. A to doslova – minúť desiatky eur za neoriginálne značkové okuliare znamená vyhodiť tieto peniaze oknom. Falšujú sa pritom okuliare všetkých známejších značiek, najčastejšie Ray-Ban, o ktorých už sme článok pripravili.

Zistite, ako rozoznať napodobeniny slnečných okuliarov v prípade ďalších známych značiek.

Oakley

Všetko na svete sa dá urobiť lepšie. Týmito slovami sa Oakley riadi vo všetkých odboroch, v ktorých podniká. Slnečné okuliare nie sú výnimkou – Oakley nerobí priemerné okuliare, každý nový model je technologicky aj materiálovo ďalej než predchádzajúci.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Oakley od falošných:

 • Zkontrolujte rám. Originálne okuliare na ňom majú typické Oakley logo, na vnútrajšku straníc je identifikačný kód SKU, začínajúci u starších modelov nulou a u novších písmenom O.
Oakley Oakley
 • Nezabudnite skontrolovať nosníky. Zatiaľ čo u pravých Oakley sú z kaučuku (a preto mäkké a akoby hubovité), falošné sú tvrdé a hladké.

Carrera

Talianska značka, ktorá je na trhu od roku 1956, patrí k špičke medzi športovými slnečnými okuliarmi. Okuliare Carrera sú mimoriadne ľahké a odolné, výborne sedia a ich nosenie je pohodlné.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Carrera od falošných:

 • Skontrolujte vnútrajšok straníc. Skontrolujte, či je na vnútornej strane jednej zo straníc uvedená krajina pôvodu – slnečné okuliare Carrera sa vyrábajú v Taliansku, Slovinsku a Číne.
Carrera
 • Skontrolujte sklá. Originálne okuliare Carrera majú na sklách logo a často aj označenie „UV Protection“. Oboje je často vyleptané priamo do skla.
Carrera

Prada

Dnes svetoznáma talianska módna značka začala cestu luxusom už v roku 1913, na začiatku pritom predávala predovšetkým kožené výrobky a doplnky. Svetového ohlasu sa dočkala po roku 1978, kedy značku zdedila Miuccia Prada. V tom čase Prada začala aj so slnečnými okuliarmi.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Prada od falošných:

 • Skontrolujte logo. Zamerajte pozornosť na logo, predovšetkým na písmeno R – u originálnych okuliarov má nezameniteľný tvar (pod bruškom má typický výrez).
Prada
 • Skontrolujte sklá. Novšie modely slunečních okuliarov Prada majú do pravého skla vyryté sériové číslo. Na ľavom skle potom vyryté logo Prada.
Prada Prada

Chanel

„Malé čierne“ a Chanel No 5. Dva slávne atribúty jednej z ikon módneho priemyslu pozná každý. Legendárna značka má vo svojom portfóliu aj ďalšie produkty, vrátane kolekcie slnečných okuliarov. Štýlové, elegantné a mimoriadne vydarené.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Chanel od falošných:

 • Skontrolujte stranice. Slnečné okuliare Chanel sa vyrábajú v Taliansku – originálne okuliare majú na vnútornej strane pravej stranice nápis Made in Italy a skratku CE. Na ľavej strane je identifikačný kód modelu, kde v druhej sérii znakov hľadajte na začiatku písmeno c.
Prada
 • Skontrolujte sklá. Nové modely majú do skla vyryté malé logo Chanel, kde je tiež vertikálne vyrytý identifikačný kód.
Prada

Persol

Per sol – pre slnko. Jedna z legendárnych značiek talianskeho dizajnu naznačuje svojím názvom, v čom spočíva jej zameranie. Áno, už viac ako storočie sa špecializuje predovšetkým na slnečné okuliare, ktoré nosia také osobností ako Jack Nicholson, George Clooney alebo Julia Roberts.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Persol od falošných:

 • Skontrolujte spojnicu rámu a straníc. Najvýraznejším prvkom, podľa ktorého je možné určiť pravosť slnečných okuliarov Persol, je kovový šíp, ktorý je na spojnici rámu a straníc. U originálnych okuliarov musia byť časti šípu v jednej rovine a bez medzery.
Persol
 • Skontrolujte kovové prúžky. Ďalším významným rozlišovacím prvkom sú dva kovové prúžky systému Meflecto na každej stranici – ak vyzerajú ako nalepené, ide takmer s istotou o falzifikát.
Persol

Dolce & Gabbana

Nezávislosť, nepodliehanie módnym trendom, elegancia. Hodnoty, ktoré z Dolce & Gabbana robia jednu z najzreteľnejších značiek módneho dizajnu posledných desaťročí. A tiež jednu z najčastejšie napodobňovaných či falšovaných – čo sa týka i slnečných okuliarov.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Dolce & Gabbana od falošných:

 • Skontrolujte krabičku a puzdro. Krabička musí byť z kvalitného papiera a na prednej strane má logo Dolce & Gabbana. Puzdro je pevné a pokryté kožou.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana
 • Skontrolujte informačnú brožúru a certifikát pravosti. Informačná brožúra a certifikát pravosti sú u originálnych okuliarov vytlačené na kriedovom papieri najvyššej kvality.
Dolce & Gabbana
 • Nezabudnite preveriť identifikačný kód. Na starších modeloch je na vnútrajšku stranice, u novších modelov okuliarov Dolce & Gabbana je vyleptaný do pravého skla.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty