Prihlásenie

Návod: Ako rozoznať originálne slnečné okuliare od falzifikátu

Originál alebo napodobenina? Pri nákupe slnečných okuliarov otázka za všetky peniaze. A to doslova – minúť desiatky eur za neoriginálne značkové okuliare znamená vyhodiť tieto peniaze oknom. Falšujú sa pritom okuliare všetkých známejších značiek, najčastejšie Ray-Ban, o ktorých už sme článok pripravili.

Zistite, ako rozoznať napodobeniny slnečných okuliarov v prípade ďalších známych značiek.

Oakley

Všetko na svete sa dá urobiť lepšie. Týmito slovami sa Oakley riadi vo všetkých odboroch, v ktorých podniká. Slnečné okuliare nie sú výnimkou – Oakley nerobí priemerné okuliare, každý nový model je technologicky aj materiálovo ďalej než predchádzajúci.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Oakley od falošných:

 • Zkontrolujte rám. Originálne okuliare na ňom majú typické Oakley logo, na vnútrajšku straníc je identifikačný kód SKU, začínajúci u starších modelov nulou a u novších písmenom O.
Oakley Oakley
 • Nezabudnite skontrolovať nosníky. Zatiaľ čo u pravých Oakley sú z kaučuku (a preto mäkké a akoby hubovité), falošné sú tvrdé a hladké.

Carrera

Talianska značka, ktorá je na trhu od roku 1956, patrí k špičke medzi športovými slnečnými okuliarmi. Okuliare Carrera sú mimoriadne ľahké a odolné, výborne sedia a ich nosenie je pohodlné.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Carrera od falošných:

 • Skontrolujte vnútrajšok straníc. Skontrolujte, či je na vnútornej strane jednej zo straníc uvedená krajina pôvodu – slnečné okuliare Carrera sa vyrábajú v Taliansku, Slovinsku a Číne.
Carrera
 • Skontrolujte sklá. Originálne okuliare Carrera majú na sklách logo a často aj označenie „UV Protection“. Oboje je často vyleptané priamo do skla.
Carrera

Prada

Dnes svetoznáma talianska módna značka začala cestu luxusom už v roku 1913, na začiatku pritom predávala predovšetkým kožené výrobky a doplnky. Svetového ohlasu sa dočkala po roku 1978, kedy značku zdedila Miuccia Prada. V tom čase Prada začala aj so slnečnými okuliarmi.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Prada od falošných:

 • Skontrolujte logo. Zamerajte pozornosť na logo, predovšetkým na písmeno R – u originálnych okuliarov má nezameniteľný tvar (pod bruškom má typický výrez).
Prada
 • Skontrolujte sklá. Novšie modely slunečních okuliarov Prada majú do pravého skla vyryté sériové číslo. Na ľavom skle potom vyryté logo Prada.
Prada Prada

Chanel

„Malé čierne“ a Chanel No 5. Dva slávne atribúty jednej z ikon módneho priemyslu pozná každý. Legendárna značka má vo svojom portfóliu aj ďalšie produkty, vrátane kolekcie slnečných okuliarov. Štýlové, elegantné a mimoriadne vydarené.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Chanel od falošných:

 • Skontrolujte stranice. Slnečné okuliare Chanel sa vyrábajú v Taliansku – originálne okuliare majú na vnútornej strane pravej stranice nápis Made in Italy a skratku CE. Na ľavej strane je identifikačný kód modelu, kde v druhej sérii znakov hľadajte na začiatku písmeno c.
Prada
 • Skontrolujte sklá. Nové modely majú do skla vyryté malé logo Chanel, kde je tiež vertikálne vyrytý identifikačný kód.
Prada

Persol

Per sol – pre slnko. Jedna z legendárnych značiek talianskeho dizajnu naznačuje svojím názvom, v čom spočíva jej zameranie. Áno, už viac ako storočie sa špecializuje predovšetkým na slnečné okuliare, ktoré nosia také osobností ako Jack Nicholson, George Clooney alebo Julia Roberts.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Persol od falošných:

 • Skontrolujte spojnicu rámu a straníc. Najvýraznejším prvkom, podľa ktorého je možné určiť pravosť slnečných okuliarov Persol, je kovový šíp, ktorý je na spojnici rámu a straníc. U originálnych okuliarov musia byť časti šípu v jednej rovine a bez medzery.
Persol
 • Skontrolujte kovové prúžky. Ďalším významným rozlišovacím prvkom sú dva kovové prúžky systému Meflecto na každej stranici – ak vyzerajú ako nalepené, ide takmer s istotou o falzifikát.
Persol

Dolce & Gabbana

Nezávislosť, nepodliehanie módnym trendom, elegancia. Hodnoty, ktoré z Dolce & Gabbana robia jednu z najzreteľnejších značiek módneho dizajnu posledných desaťročí. A tiež jednu z najčastejšie napodobňovaných či falšovaných – čo sa týka i slnečných okuliarov.

2 tipy, ako rozoznať originálne slnečné okuliare Dolce & Gabbana od falošných:

 • Skontrolujte krabičku a puzdro. Krabička musí byť z kvalitného papiera a na prednej strane má logo Dolce & Gabbana. Puzdro je pevné a pokryté kožou.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana
 • Skontrolujte informačnú brožúru a certifikát pravosti. Informačná brožúra a certifikát pravosti sú u originálnych okuliarov vytlačené na kriedovom papieri najvyššej kvality.
Dolce & Gabbana
 • Nezabudnite preveriť identifikačný kód. Na starších modeloch je na vnútrajšku stranice, u novších modelov okuliarov Dolce & Gabbana je vyleptaný do pravého skla.
Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Prečítajte si tiež…

Nové produkty v e-shope

Máme roztok, ktorý nájdete iba u nás, rozšírili sme ponuku slnečných okuliarov pre deti a pridali nové šošovky. Čítajte ďalej, dozviete sa viac.

Celý článok

Halloweenske šošovky - čo pri nosení robiť a čo nie

Pri nosení kontaktných šošoviek existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte striktne dodržiavať.

Celý článok

Inšpirujte sa! 10 najlepších masiek na Halloween 2018

Halloween je jedným zo sviatkov, na ktoré sa oplatí pripraviť s predstihom…

Celý článok

Digitálna únava zraku a syndróm počítačového videnia (štatistika)

Syndróm počítačového videnia – digitálna únava zraku – je kombinácia problémov očí a zraku spojených s …

Celý článok