Prihlásenie

Ako vybrať roztok na šošovky? Zamerajte sa na dve veci

Len tí, ktorí používajú jednodenné šošovky, ktoré ráno nasadíte a večer putujú do koša, ich nepoznajú. Všetci ostatní, ktorí nosia šošovky, ich považujú za dôverných spoločníkov – roztoky. Aké používať?

Rada na začiatok: Na roztoku nešetrite

Nikdy. Na slová, že voda miesto roztoku stačí, zabudnite. Teraz hneď a navždy. Roztok vážne nie je „ťahanie zbytočných peňazí z vrecka nositeľov šošoviek“. Roztok dokáže to, čo voda nikdy – šošovky zvlhčí, zbaví ich baktérií a usadených nečistôt.

Podľa čoho vybrať roztok na šošovky? Predovšetkým podľa toho, čo potrebujú vaše oči. Na trhu sú síce roztoky univerzálne, ktoré by už z princípu mali vyhovieť každému, ale poznáte to – nie sme všetci rovnakí a s čím je jeden spokojný, to druhý nemôže ani vystáť. Dve požiadavky na roztok sa ale opakujú častejšie ako ostatné.

Potrebujem maximálne zvlhčenie

Syndróm suchých očí. Pobyt so šošovkami v prašnom prostredí. Každodenná práca s počítačom. Suchá sliznica očí rovná sa suché šošovky – pre tieto prípady odporúčame používať roztoky so silným zvlhčujúcim účinkom. Nosenie šošoviek je príjemnejšie, oči netrpia, nesvrbia a nepália. Ak hľadáte pre oči roztok, ktorý udrží šošovky dlhšie hydratované, odporúčame sa v našej ponuke poohliadnuť po značkách Solunate, Biotrue alebo ReNu.

Chcem šošovky poriadne dezinfikovať!

Potom zvoľte roztoky s obsahom peroxidu vodíka – k samotným šošovkám sú šetrné a predlžujú ich životnosť, baktérie a usadené nečistoty ničia nekompromisne. Čistenie šošoviek prebieha na princípe niekoľkohodinovej chemickej reakcie, na konci ktorej roztok sám seba zneutralizuje a šošovky možno bez obáv nasadiť do oka.

Z našej ponuky z „extra silných“ dezinfekčných roztokov na báze peroxidu odporúčame napríklad roztoky značky AO Sept.

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

 • Adam

  Dobrý deň. Aké roztoky sú vhodné pre CP biofinity mesačne?

  Odpovedať
  • Andrea Glitta VašeŠošovky.sk

   Dobrý deň,

   vhodný roztok na kontaktné šošovky by Vám mal odporučiť Váš kontaktológ. Ak nie ste alergický na žiadnu zo zložiek, mali by byť pre šošovky Biofinity vhodné všetky viacúčelové roztoky určené pre silikón-hydrogélové mäkké kontaktné šošovky: https://www.vasesosovky.sk/…sosovky.html. Pri zmene značky roztoku sa odporúča najprv skúsiť novú značku v menšom balení, aby ste zistili, či Vám zmena vyhovuje. Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň. Andrea

   Odpovedať
 • Natalia

  Dobry den, pouzivam makke kontaktne sosovky, ale nechtiac som si kupila roztok na tvrde sosovky, ktory som pouzila a necitim rozdiel. Môžem sa spýtať prečo sa nesmú kombinovat druhy roztokov ?

  Odpovedať
  • Andrea Glitta VašeŠošovky.sk

   Dobrý deň,

   roztoky na tvrdé kontaktné šošovky neodporúčame používať na uchovávanie mäkkých šošoviek, majú iné zloženie a vlastnosti ako roztoky určené pre mäkké šošovky. Andrea

   Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty