Prihlásenie

Nedolievajte do použitého roztoku v puzdre roztok čerstvý!

Čo je dolievanie roztoku?

Keď hovoríme o dolievaní roztoku, myslíme opätovné naplnenie puzdra roztokom až po okraj doliatím roztoku nového do už použitého namiesto vyliatia starého roztoku a použitia úplne čerstvého. Prečo na tom záleží? Skutočne na tom veľmi záleží a nie je dobrý nápad roztok iba postupne dolievať, dokonca ani raz, pretože to znižuje dezinfekčné účinky čerstvého roztoku a riskujete zanesenie infekcie do očí.

Roztok som už dolial, čo teraz?

Neodporúčame to robiť. Vylejte z puzdra všetok roztok a naplňte ho roztokom úplne novým. Bohužiaľ tak tiež musíte vyliať už doliaty čerstvý roztok.

Rozoznám infekciu oka?

V začiatkoch akejkoľvek infekcie oka môžete pozorovať rôzne príznaky, napríklad začervenanie, slzenie, rozmazané videnie, bolesť alebo pocit, akoby ste v oku niečo mali. Ak sa niektorý z príznakov prejaví, ihneď kontaktujte svojho očného lekára. Nezabudnite používať vždy iba čerstvý roztok po každej manipulácii s kontaktnými šošovkami.

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Prečítajte si tiež…

TOP10 najpredávanejších kontaktných šošoviek

Aké kontaktné šošovky ste si najviac obľúbili v roku 2017? Pripravili sme pre vás rebríček desiatich najpredávanejších šošoviek minulého roka.

Celý článok

ShopRoku 2017! Vybrali ste nás medzi najlepších!

Najkvalitnejšie, najpopulárnejšie, najzaujímavejšie. Práve takéto e-shopy hľadá anketa ShopRoku na českom a slovenskom internete už celých 9 rokov.

Celý článok

Boli sme v európskej centrále Alconu

Výroba šošoviek v Alcone?! Pre nás mimoriadny zážitok.

Celý článok

Predstavujeme sa: Georgina Garrigan, grafička

Predstavujeme sa: Georgina Garrigan, grafička. Pochádza z Írska, ale od októbra 2017 žije a pracuje v Prahe. Krásne kreslí, výborne varí, cvičí jogu.

Celý článok

Nenechajte si ujsť nič dôležité.

Prihláste si náš e-mailový spravodaj!