Užite si Halloween! Získajte zľavu 15% na vybrané farebné šošovky! Použite kód Halloween.

Prihlásenie

5 najhorúcejších trendov v oblasti slnečných okuliarov pre rok 2020

Niektorí z vás sa môžu pýtať: „Trendy slnečné okuliare? Prečo by ma to malo zaujímať?“ A odpoveď znie: „Malo by!“ Pretože tento rok v lete nebude lepší spôsob, ako predviesť svoj štýl, zmysel pre módu a osobnosť než s výraznými slnečnými okuliarmi.

Vo svete slnečných okuliarov samozrejme existuje mnoho trendov a mnoho skvelých značiek slnečných okuliarov a všetci tvrdia, že sú najmódnejšie a najmodernejšie. Preto sme sa rozhodli vytvoriť zoznam najvýznamnejších trendov zo sveta slnečných okuliarov pre leto 2020!

Naši módni redaktori sa pozreli na prehliadkové móla, prezerali módne časopisy a analyzovali módu okuliarov v uliciach veľkých miest. A tu je výsledok ich práce: 5 najhorúcejších trendov z oblasti slnečných okuliarov pre rok 2020 exkluzívne na VašeŠošovky.sk

Poďme sa na ne pozrieť!

Trendy slnečné okuliare pre rok 2020

Tento rok v lete budú dominovať veľké slnečné okuliare. Či už štvorcové, okrúhle alebo viac futuristické tvary – čím väčšie, tým lepšie!

1. Štvorcové a oversized

Jedným z trendov, ktoré pravdepodobne nebudete tento rok v lete ignorovať, sú nadmerné štvorcové okuliare. Celebrity, ako je Kim Kardashian, sú zamilované do oversized dizajnu týchto odvážnych rámov, ktoré, ako sa zdá, priťahujú závistlivé pohľady.

Veľké štvorcové slnečné okuliare sú dostupné v mnohých farbách – ale tohtoročnej sezóne budú dominovať vzrušujúce a robustné farby palety Pantone, ktorá odhaľuje túžbu po energických kontrastoch a osobnom sebavyjadrení. Okrem toho budú tento rok v lete veľmi populárne tmavočierna a trendy korytnačí vzor .

veľké štvorcové okuliare pre rok 2020
veľké štvorcové okuliare pre rok 2020
veľké štvorcové okuliare pre rok 2020


2. Nástupca trendu Cat-Eye: Motýlie rámy

Všetci už ste určite zaregistrovali trend okuliarov Cat Eye, ktoré dlhé roky vládli popredným priečkam trendov v oblasti okuliarov. Aj tieto obľúbené rámy sa dočkali svojho nástupcu – sú nimi motýlie rámy. Tento trend roku 2020 sa ľahko stane obľúbeným kúskom vo vašom šatníku, najmä ak vyberiete výrazný model, ktorý upúta i svojimi detailmi.

Ak ide o farbu, mali by ste sa zamerať na estetické tóny 70. rokov. Nebojte sa ani zvieracích vzorov. Dôležitou výhodou veľkých motýlích okuliarov je okrem ich módneho faktora aj ich ochrana proti starnutiu. Vďaka veľkým rámom plne chránia citlivú pokožku okolo očí.veľké motýlie okuliare ako trend pre rok 2020
veľké motýlie okuliare ako trend pre rok 2020


3. Okuliare v tvare masky sú späť!

Doplnok, ktorý preslávili celebrity ako J.Lo je opäť v móde. Tento rok sú okuliare v tvare masky ešte futuristickejšie než predtým, a všetko sa v naddchádzajúcej sezóne točí okolo veľkých skiel. Tiež minimalistický štýl podľa filmu Matrix je stále veľmi módny. Hlavné slovo má dnes na ulici hravá a zábavná moda.

okuliare v tvare masky ako trend pre rok 2020
okuliare v tvare masky ako trend pre rok 2020


4. Staré je dobré: 70. roky v roku 2020

Retro je tento rok obzvlášť v kurze. Mnoho ikonických farieb a tvarov je späť, avšak s moderným nádychom. Patrí sem hlavne okrúhle okuliare a okuliare cat-eye (a ich vyššie spomínaný nástupca – motýlie okuliare), ale tiež štvorcové rámy. Toto leto uvidíte menej zrkadlových okuliarov a naopak sa v uliciach môžete tešiť na nové tvary a neutrálne farby, ktoré siahajú až do sedemdesiatych rokov. Nestarnúci korytnačí vzor môžete nosiť aj tento rok, alebo ho vymeňte za slnečné okuliare s modrými sklami, ktoré budú tiež jedným z trendov tohto roka.retro okuliare ako trend pre rok 2020

retro okuliare ako trend pre rok 2020
retro okuliare ako trend pre rok 2020


5. Stačí povedať jedno slovo: geometrické!

Geometrické tvary, ako sú trojuholníky, štvorce a predovšetkým šesťuholníky budú vládnuť trendom slnečných okuliarov pre leto 2020. Geometrické okuliare, ktoré boli predstavené na módnych mólach, boli buď minimalistické, alebo zaujímavo orámované. Tento trend je odvážny a nesadne vkusu každého, ale zaoblené hrany by mohli byť pekným kompromisom!

geometrické okuliare ako trend pre rok 2020

geometrické okuliare ako trend pre rok 2020
geometrické okuliare ako trend pre rok 2020
geometrické okuliare ako trend pre rok 2020

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Leonie je vedúca nášho blogu Lentiamo. Skúma lekárske texty, rieši zložité témy s našimi optikmi a vytvára vzdelávací obsah pre náš blog, slovník pojmov a rôznych sprievodcov. Jej špecialitou je robiť zložité oblasti očného lekárstva zrozumiteľnými pre našich čitateľov.

Komentáre

    Žiadna otázka...

    Údaje označené * sú povinné.

    Najviac predávané produkty