Víkend skvelých zliav - zľava až 25 % na vybrané produkty!

Prihlásenie

Máte zahmlené? 4 tipy proti zahmlievaniu okuliarov pri nosení rúška

Koronavírus so sebou priniesol rad konkrétnych obmedzení a predpisov. Jedným z nich je povinnosť nosiť tvárovú masku.

Hoci toto dočasné pravidlo môže do určitej miery pomôcť infekciu obmedziť, prináša so sebou rôzne komplikácie, a to najmä pre nositeľa okuliarov. Aký je najväčší z problémov? Zahmlené okuliarové sklá.

Nepríjemný jav nenastane len v spojení s tvárovými maskami. Ľudia, ktorí nosia okuliare veľmi dobre vedia, že zmena z chladného prostredia na teplé, pitie horúcich nápojov, horúca voda alebo otvorenie umývačky, jogging a ďalšie športy môžu viesť k zahmleniu okuliarových šošoviek.

Požiadali sme preto našich zákazníkov a optometristov aby nám poskytli 4 tipy, ako zabrániť zahmlievaniu vašich okuliarov, a to aj pri nosení rúška.

Tip číslo 1: Noste rúško správnej veľkosti

Predovšetkým je dôležité nosiť dobre padnúcu ochranu tváre. Aký je dôvod? Dobre priliehajúca maska ​​umožňuje, aby sa k okuliarovými šošovkám dostalo menej prebytočného vzduchu.

Rúško by malo správne sedieť hlavne v oblasti nosa a zakrývať zvyšok tváre. Naši optici odporúčajú najmä masku, ktorá je vystužená drôtom v oblasti okolo nosa. Pokiaľ si masku ušijete sami, môžete použiť kus medi alebo viazacieho drôtu.

Tip číslo 2: Použite sprej alebo gél proti zahmlievaniu

Ďalšou metódou, ako zabrániť zahmlievaniu, je použitie spreja alebo gélu proti zahmlievaniu okuliarov. Ten sa jednoducho nastrieka alebo nanesie na sklá okuliarov, potom sa odstráni mäkkou bavlnenou handričkou a voilà, vaše okuliare sa už pri ďalšom nákupe alebo chôdzi nebudú zahmlievať.

Tip číslo 3: Naneste na vaše okuliare povrchovú úpravu

Vyčistite svoje okuliare handričkou z mikrovlákna impregnovanou látkou proti zahmlievaniu


Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako udržať okuliare trvale čisté a bez zahmlievania je použitie špeciálnej povrchovej úpravy na okuliarové šošovky.

Pre túto úpravu odporúčame zakúpiť špeciálnu handričku z mikrovlákna, určenú na čistenie a odhmlievanie skiel okuliarov. Toto mikrovlákno je impregnované špeciálnou látkou proti zahmlievaniu. Tkanina v kombinácii s okuliarovými šošovkami poskytuje vynikajúci účinok proti zahmlievaniu, ak sa na ne aplikuje každý deň. Po troch mesiacoch sa odporúča vymeniť starú handričku za novú.

Tip číslo 4: Použite mydlo alebo penu na holenie

Zabráňte zahmlievaniu okuliarov mydlom alebo holiacou penou


Áno, aj tieto dva bežné domáce prostriedky môžu poskytnúť krátkodobú úľavu!

Jednoducho si vezmite tekuté mydlo, naneste malé množstvo v tvare kríža na vaše okuliarové šošovky a rozotrite ho cez prednú a zadnú stranu skiel mikrovláknom alebo flanelovou handričkou. Tým sa vytvorí vrstva, ktorá pomôže proti zahmlievaniu okuliarov.

Najväčším záchrancom je však holiaci pena. Najprv naneste holiacu penu po oboch stranách okuliarových skiel. Potom ju dôkladne opláchnite teplou vodou. Tento postup je jednoduchým spôsobom, ako zabrániť zahmlievaniu šošoviek, a to aj pri športových aktivitách a iných extrémnych situáciách. A pomôže aj teraz, keď nosíte rúško!

Posledný profesionálny tip: penu na holenie môžete tiež použiť na vyčistenie kúpeľňového zrkadla;)Ak máte nejaké ďalšie tipy proti zahmlievaniu okuliarov, podeľte sa s nami o ne v komentároch. Prajeme vám veľa zdravia a dúfame, že vám naše tipy pomôžu. Opatrujte sa!Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Leonie je vedúca nášho blogu Lentiamo. Skúma lekárske texty, rieši zložité témy s našimi optikmi a vytvára vzdelávací obsah pre náš blog, slovník pojmov a rôznych sprievodcov. Jej špecialitou je robiť zložité oblasti očného lekárstva zrozumiteľnými pre našich čitateľov.

Komentáre

 • Steve

  S tou holiacou penou to je ako? Treba ju opláchnuť teplou vodou predtým ako idem von (aby sa nerosili okuliare), alebo až potom? Prípadne do akej handričky mám tú penu utrieť?

  Odpovedať
  • Andrea Glitta VašeŠošovky.sk

   Dobrý deň,

   predtým, ako sa chystáte von, naneste holiacu penu po oboch stranách okuliarových skiel. Potom ju dôkladne opláchnite teplou vodou. Následne okuliare dôkladne vyčistite jemnou handričkou z mikrovlákna, ktorá je na čistenie okuliarov určená. Andrea

   Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty