1959     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Časté otázky: Farebné šošovky

Dostupnosť farebných kontaktných šošoviek

Anonym
Otázka:

Mám zakrivenie oka 9,0 a priemer 14,2 neviete, či sa také farebné kontaktné šošovky vyrábajú?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Hodnoty zakrivenia a priemeru rohovky nie sú pri voľbe vhodných kontaktných šošoviek úplne absolútne. Okrem nich totiž záleží aj na tom, z akého materiálu je šošovka vyrobená. Poraďte sa prosím, s Vašim kontaktológom.

Dôležitosť priemeru kontaktnej šošovky

Anonym
Otázka:

Zaujímalo by ma, či je dôležité dodržiavať pri kúpe priemer. Pri prvotnom vyšetrení mi lekár odporučil šošovky s priemerom 14,0. Ale napríklad Výhodný balíček obsahuje šošovky s priemerom 14,2. Neviem, či by mi to nerobilo problém. Ďakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Lekár (kontaktológ) by Vám mal na základe vyšetrenia odporučiť vždy konkrétne kontaktné šošovky. Ak chcete prejsť na iné kontaktné šošovky, napr. z Biofinity na Air Optix, mali by ste v záujme maximálneho obmedzenia zdravotného rizika podstúpiť tzv. preaplikáciu, tzn. minimálne si nechať schváliť kontaktológom vhodnosť nových kontaktných šošoviek.

Všeobecne možno povedať, že malý rozdiel v priemere vôbec nemusí byť prekážkou preaplikácie. Ale naopak rozdiel môže byť výrazný vo vhodnosti použitého materiálu vo väzbe najmä na priepustnosť kyslíka a obsah vody. Pokiaľ používate šošovky Biofinity, používate jedny z najkvalitnejších kontaktných šošoviek na trhu. Ak chcete prejsť na Air Optix, poraďte sa prosím o tomto kroku s Vašim lekárom, ktorý Vám presne vyšetril oči.

Zmena farby očí pomocou krycích farebných šošoviek

Anonym
Otázka:

Zdravím, zaujímalo by ma, či pomocou FreshLook ColorBlends dosiahnem požadovanú farbu (modrú) aj v tom prípade, že mám hnedé oči. Preferovala by som tento typ šošoviek pred inými kvôli sľubovanej „prirodzenej“ zmene.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Použitím krycích farebných šošoviek je táto zmena veľmi pravdepodobná, avšak či bude vyzerať skutočne prirodzene, to zistíte až pri samotnom skúšaní farebných šošoviek u Vášho kontaktológa.

Výber farebných šošoviek

Anonym
Otázka:

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mám záujem vyskúšať farebné nedioptricke šošovky. Potrebujem absolvovať nejaké vyšetrenie pred tým? Alebo je to jedno aké si objednam? Ide tam o nejaké zakrivenie a moc tomu nerozumiem. Dakujem pekne za skoru odpoved.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. I v prípade farebných kontaktných šošoviek je pred ich objednaním vhodné navštíviť očného lekára alebo kontaktológa, ktorý Vám zmeria parametre šošoviek – zakrivenie, priemer, prípadne dioptriu, mal by Vám odporučiť konkrétnu značku šošoviek práve pre Vás. Zakrivenie a priemer šošoviek sú dôležité hodnoty, udávajú veľkosť šošovky (priemer) a to, ako šošovka priľne k oku (zakrivenie). Ak by ste zvolili nesprávne parametre, mohlo by sa stať, že Vás šošovka bude v oku rezať alebo Vám vypadávať, prípadne cez ňu nebudete správne vidieť. Tiež je vhodná konzultácia s očným lekárom kvôli výslednému farebnému efektu, dostupné fotografie v našom e-shope sú ilustratívne, výsledný farebný efekt veľmi záleží na prirodzenej farbe očí a svetelných podmienkach. Ďakujem za pochopenie. Andrea

Farebné tórické kontaktné šošovky

Anonym
Otázka:

Dobrý deň,

existujú kontaktné šošovky i farebné pre ľudí, ktorý majú astigmatizmus? Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. Veľmi ma to mrzí, farebné tórické kontaktné šošovky bohužiaľ nemáme k dispozícii. Predpokladám, že by mohli byť dostupné v zahraničí, avšak nedokážem Vám povedať ich reálnu konkrétnu dostupnosť. Ďakujem za pochopenie.

Farebné kontaktné šošovky

Livia S.
Otázka:

Dobry den. Mam tmavsie hnede oci a chcela by som vediet ake farebne sosovky by mi boli vidiet..napr. modra,fialova,zelena.. Nemate nahodou nejaku skusenost? Velmi by mi to pomohlo. Dakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. Značiek farebných šošoviek je skutočne veľa, líšia sa zakrivením, priemerom a tiež krycími schopnosťami. Takto na diaľku nie je žiaľ možné poradiť Vám, ktoré šošovky by pre Vás mohli byť najvhodnejšie. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer, záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne. Odporúčame preto návštevu očného lekára alebo kontaktológa, ktorý Vám šošovky naaplikuje a prípadne poskytne skúšobný pár, odporučí Vám vhodné kontaktné šošovky tak, aby ste i s výsledným farebným efektom boli spokojná. Odporúčame Vám od šošoviek si následne odložiť krabičku, alebo blister, v ktorom je šošovka uložená, aby ste ich vedeli v budúcnosti objednávať aj cez internet. Fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Ďakujem za pochopenie. Andrea

Farebné kontaktné šošovky

Emma K.
Otázka:

Dobrý deň ak mám jednodňové crazy šošovky je možné si ich skúsiť (či sedia a tak…)a potom ich použiť normálne na ten jeden deň ? + Ak mám biele a čierne šošovky je cez ne vidieť ? Vopred ďakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. Bohužiaľ neuvádzate, o ktorú konkrétnu značku šošoviek sa jedná. Všeobecne sa jednodenné kontaktné šošovky odporúča do oka nasadiť a vybrať až večer. Ak sa ich rozhodnete vyskúšať, uložiť do roztoku a nasadiť až neskôr, mohlo by sa stať, že sa pri opätovnej manipulácii poškodia – jednodenné šošovky sú zvyčajne tenšie. Ak mi napíšete konkrétnu značku a motív šošoviek, pokúsim sa informáciu o tom, ako je cez ne možné vidieť, dohľadať. Ďakujem za pochopenie. Andrea

Hallowenske šošovky

Anonym
Otázka:

Dobrý deň, chcela by som si objednať halloweenske šošovky nedioptrické konkrétne UV Red In Your Eyes, máte pri nich priemer len 14,5? Ďakujem.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. FUN kontaktné šošovky – motív UV Red In Your Eyes sa vyrába s priemerom 14.50. Prajem Vám pekný deň. Andrea, tím VašeŠošovky

Farebné kontaktné šošovky

Mayyka N.
Otázka:

Dobrý deň! Chcela by som vyskúšať nejaké modré šošovky bez dioptrie. Neviem ale čo znamená že sú denné, mesačné adť. Nepríklad keď sú mesačné to znamená že o mesiac ich už nemôžem nosiť?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Pred prvým nákupom i napríklad farebných nedioptrických šošoviek odporúčame návštevu očného lekára alebo kontaktológa. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer, ktoré musia byť zmerané počas vyšetrenia, záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne – aby Vám šošovky nespôsobovali nepohodlie pri nosení, rezanie v očiach, vypadávanie a pod.

Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je čiastočne ovplyvnený prirodzenou farbou očí – fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Mesačné kontaktné šošovky vymeníte za nové po mesiaci, od otvorenia blistru s jednou šošovkou tú môžete používať práve jeden mesiac (ráno nasadíte, večer vložíte do puzdra s roztokom). Celé balenie je nutné využiť pred skončením expiračnej doby.

Farebné kontaktné šošovky

Lenka P.
Otázka:

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom farebných šošoviek. Klasické šošovky mám zakrivenie 8.7 a priemer 14.2 Chcela by som sa spýtať či si môžem kúpiť farebné šošovky s priemerom 14.2 a zakrivením 8.6 alebo s priemerom 14.0 a zakrivenim 8.7 Ďakujem :)

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Pred prvým nákupom i napríklad farebných nedioptrických šošoviek odporúčame návštevu očného lekára alebo kontaktológa. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne – aby Vám šošovky nespôsobovali nepohodlie pri nosení, rezanie v očiach, vypadávanie a pod. (čo môžu nevhodne zvolené parametre spôsobiť!.

Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je čiastočne ovplyvnený prirodzenou farbou očí – fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Bohužiaľ takto na diaľku nie je možné odhadnúť, či by Vám iný priemer či zakrivenie vyhovovali.

Farebné šošovky so zakrivením 8.40

Gabriela Š.
Otázka:

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, vyrábajú sa farebné dioptrické šošovky so zakrivením 8,4? Ďakujem za odpoveď.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Bohužiaľ farebné kontaktné šošovky so zakrivením 8.40 v ponuke nemáme. Očný lekár alebo kontaktológ by Vám mal na základe vyšetrenia odporučiť konkrétnu značku šošoviek a prípadne poskytnúť skúšobný pár, je možné, že Vám v prípade farebných šošoviek budú vyhovovať iné parametre. Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je ovplyvnený viacerými faktormi.

Farebné tórické šošovky

Anna V.
Otázka:

moze byť toricke sosovky aj farebne?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Farebné tórické šošovky existujú, bohužiaľ v našom e-shope ich k dispozícii nemáme, predpokladám, že budú dostupné aktuálne iba v zahraničí.

Výber vhodných farebných šošoviek

Patricia B.
Otázka:

Dobry den, chcela by som farebne kontaktne sosovky –8.00 ale potrebujem zakrivenie 8.40 pretoze inak vidim rozmazano, viete mi nejake odpirucit s tymto zakrivenim?dakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Pred nákupom farebných kontaktných šošoviek určite odporúčame návštevu očného lekára alebo kontaktológa. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne. Aplikácia u špecialistu je nutná preto, aby Vám šošovky nespôsobovali nepohodlie pri nosení a napríklad zhoršené videnie – očný lekár alebo kontaktológ by Vám mal na základe vyšetrenia odporučiť takú značku šošoviek, ktorá Vám bude perfektne vyhovovať. Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je čiastočne ovplyvnený prirodzenou farbou očí – fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Farebné kontaktné šošovky so zakrivením 8.40 k dispozícii v našom e-shope bohužiaľ nemáme.

Správne nasadenie farebných šošoviek

Anna B.
Otázka:

Nosím nedioptricke farebné kontaktné šošovky a neviem kedy je zle obrátená a ci ju nasadzujem správne.. Niekedy sa mi obráti a neviem ci ti nieje jedno.. Ďakujem za vopred za rada ????ako ich správne nosiť

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Niektoré značky šošoviek majú indikátor rub-líc, je to gravúra (výbrus), na kontaktnej šošovke, určujúca rubovú a lícovú stranu. Môže sa jednať o čísla alebo písmená. Uľahčuje manipuláciu s kontaktnou šošovkou a zaručuje, že si kontaktnú šošovku nenasadíte do oka naruby. Napr. keď si položíte kontaktnú šošovku na prst a pozriete sa na ňu zo strany, mali by ste čísla 1–2–3 vidieť správne. Ak je šošovka obrátená, aj čísla 1–2–3 budete vidieť obrátene. Ak konkrétna značka indikátor nemá, rozoznáte rub a líc tak, že si položíte šošovku na bruško prsta a pozriete sa na ňu zboku. Pokiaľ má profil tvar hlbokého taniera s roztvárajúcim sa okrajom, je otočená naruby. Pokiaľ má profil tvar misky s okrajom ostro ukončeným, je šošovka správne.

Farebné kontaktné šošovky a zakrivenie

Viktória K.
Otázka:

Dobrý deň, nosím šošovky so zakrivením 8.6 no chcela by som vyskúšať farebné šošovky. Farebné šošovky od značky, ktorú nosievam majú zakrivenie 8.7, je to problém?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Pred prvým nákupom i napr. farebných šošoviek je nutná návšteva očného lekára alebo kontaktológa, ktorý šošovky naaplikuje a prípadne poskytne skúšobný pár. Mal by odporučiť vhodnú značku kontaktných šošoviek tak, aby ste i s výsledným farebným efektom boli spokojná, aby šošovky v oku správne sedeli (kombinácia zakrivenia a priemeru) a nespôsobovali napríklad nepohodlie pri nosení a podobne. Nevhodne zvolené zakrivenie môže spôsobovať rezanie šošoviek v očiach, rozmazané videnie a pod.

Farebné šošovky - rozmazané videnie

Kristian
Otázka:

Kúpil som si kontaktné šošovky farebné na ľavom oku vidím rozmazané aj pol dať dole Prichadzam o zrak? Na prave viidim normalne a na lavidividim trosku rozmazane

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Takto na diaľku je ťažké posúdiť, aká je príčina rozmazaného videnia. Je možné, že neboli zvolené vhodné parametre šošoviek (zakrivenie, priemer, materiál značka) a podobne. Pred prvým nákupom i napr. farebných nedioptrických šošoviek je nutná návšteva očného lekára alebo kontaktológa, ktorý šošovky naaplikuje a prípadne poskytne skúšobný pár. Mal by odporučiť vhodnú značku kontaktných šošoviek tak, aby ste i s výsledným farebným efektom boli spokojný, aby šošovky v oku správne sedeli (kombinácia zakrivenia a priemeru) a nespôsobovali napríklad nepohodlie pri nosení a podobne.

Spýtajte sa akúkoľvek otázku ohľadom kontaktných šošoviek. Odpoveď dostanete v priebehu niekoľkých dní. Najzaujímavejšie otázky umiestnime na naše stránky.

Pridať otázku