1664     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Časté otázky: Farebné šošovky

Spýtajte sa akúkoľvek otázku ohľadom kontaktných šošoviek. Odpoveď dostanete v priebehu niekoľkých dní. Najzaujímavejšie otázky umiestnime na naše stránky.

Pridať otázku


Otázka: Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mám záujem vyskúšať farebné nedioptricke šošovky. Potrebujem absolvovať nejaké vyšetrenie pred tým? Alebo je to jedno aké si objednam? Ide tam o nejaké zakrivenie a moc tomu nerozumiem. Dakujem pekne za skoru odpoved.

Odpoveď: Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. I v prípade farebných kontaktných šošoviek je pred ich objednaním vhodné navštíviť očného lekára alebo kontaktológa, ktorý Vám zmeria parametre šošoviek – zakrivenie, priemer, prípadne dioptriu, mal by Vám odporučiť konkrétnu značku šošoviek práve pre Vás. Zakrivenie a priemer šošoviek sú dôležité hodnoty, udávajú veľkosť šošovky (priemer) a to, ako šošovka priľne k oku (zakrivenie). Ak by ste zvolili nesprávne parametre, mohlo by sa stať, že Vás šošovka bude v oku rezať alebo Vám vypadávať, prípadne cez ňu nebudete správne vidieť. Tiež je vhodná konzultácia s očným lekárom kvôli výslednému farebnému efektu, dostupné fotografie v našom e-shope sú ilustratívne, výsledný farebný efekt veľmi záleží na prirodzenej farbe očí a svetelných podmienkach. Ďakujem za pochopenie. Andrea


Zmena farby očí pomocou krycích farebných šošoviek

Otázka: Zdravím, zaujímalo by ma, či pomocou FreshLook ColorBlends dosiahnem požadovanú farbu (modrú) aj v tom prípade, že mám hnedé oči. Preferovala by som tento typ šošoviek pred inými kvôli sľubovanej „prirodzenej“ zme­ne.

Odpoveď: Použitím krycích farebných šošoviek je táto zmena veľmi pravdepodobná, avšak či bude vyzerať skutočne prirodzene, to zistíte až pri samotnom skúšaní farebných šošoviek u Vášho kontaktológa.


Dôležitosť priemeru kontaktnej šošovky

Otázka: Zaujímalo by ma, či je dôležité dodržiavať pri kúpe priemer. Pri prvotnom vyšetrení mi lekár odporučil šošovky s priemerom 14,0. Ale napríklad Výhodný balíček obsahuje šošovky s priemerom 14,2. Neviem, či by mi to nerobilo problém. Ďakujem

Odpoveď: Lekár (kontaktológ) by Vám mal na základe vyšetrenia odporučiť vždy konkrétne kontaktné šošovky. Ak chcete prejsť na iné kontaktné šošovky, napr. z Biofinity na Air Optix, mali by ste v záujme maximálneho obmedzenia zdravotného rizika podstúpiť tzv. preaplikáciu, tzn. minimálne si nechať schváliť kontaktológom vhodnosť nových kontaktných šošoviek.

Všeobecne možno povedať, že malý rozdiel v priemere vôbec nemusí byť prekážkou preaplikácie. Ale naopak rozdiel môže byť výrazný vo vhodnosti použitého materiálu vo väzbe najmä na priepustnosť kyslíka a obsah vody. Pokiaľ používate šošovky Biofinity, používate jedny z najkvalitnejších kontaktných šošoviek na trhu. Ak chcete prejsť na Air Optix, poraďte sa prosím o tomto kroku s Vašim lekárom, ktorý Vám presne vyšetril oči.


Dostupnosť farebných kontaktných šošoviek

Otázka: Mám zakrivenie oka 9,0 a priemer 14,2 neviete, či sa také farebné kontaktné šošovky vyrábajú?

Odpoveď: Hodnoty zakrivenia a priemeru rohovky nie sú pri voľbe vhodných kontaktných šošoviek úplne absolútne. Okrem nich totiž záleží aj na tom, z akého materiálu je šošovka vyrobená. Poraďte sa prosím, s Vašim kontaktológom.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta
usmievavých šošoviek!

VISA MasterCard

PayPal

ISIC

Sphere card

Overené zákazníkmi Heuréka

Podľa zákona o evidencii tržieb ČR je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu pokladničný doklad. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.