2126     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Časté otázky: Farebné šošovky

Spýtajte sa akúkoľvek otázku ohľadom kontaktných šošoviek. Odpoveď dostanete v priebehu niekoľkých dní. Najzaujímavejšie otázky umiestnime na naše stránky.

Pridať otázku


Dostupnosť farebných kontaktných šošoviek

Otázka: Mám zakrivenie oka 9,0 a priemer 14,2 neviete, či sa také farebné kontaktné šošovky vyrábajú?

Odpoveď: Hodnoty zakrivenia a priemeru rohovky nie sú pri voľbe vhodných kontaktných šošoviek úplne absolútne. Okrem nich totiž záleží aj na tom, z akého materiálu je šošovka vyrobená. Poraďte sa prosím, s Vašim kontaktológom.


Dôležitosť priemeru kontaktnej šošovky

Otázka: Zaujímalo by ma, či je dôležité dodržiavať pri kúpe priemer. Pri prvotnom vyšetrení mi lekár odporučil šošovky s priemerom 14,0. Ale napríklad Výhodný balíček obsahuje šošovky s priemerom 14,2. Neviem, či by mi to nerobilo problém. Ďakujem

Odpoveď: Lekár (kontaktológ) by Vám mal na základe vyšetrenia odporučiť vždy konkrétne kontaktné šošovky. Ak chcete prejsť na iné kontaktné šošovky, napr. z Biofinity na Air Optix, mali by ste v záujme maximálneho obmedzenia zdravotného rizika podstúpiť tzv. preaplikáciu, tzn. minimálne si nechať schváliť kontaktológom vhodnosť nových kontaktných šošoviek.

Všeobecne možno povedať, že malý rozdiel v priemere vôbec nemusí byť prekážkou preaplikácie. Ale naopak rozdiel môže byť výrazný vo vhodnosti použitého materiálu vo väzbe najmä na priepustnosť kyslíka a obsah vody. Pokiaľ používate šošovky Biofinity, používate jedny z najkvalitnejších kontaktných šošoviek na trhu. Ak chcete prejsť na Air Optix, poraďte sa prosím o tomto kroku s Vašim lekárom, ktorý Vám presne vyšetril oči.


Zmena farby očí pomocou krycích farebných šošoviek

Otázka: Zdravím, zaujímalo by ma, či pomocou FreshLook ColorBlends dosiahnem požadovanú farbu (modrú) aj v tom prípade, že mám hnedé oči. Preferovala by som tento typ šošoviek pred inými kvôli sľubovanej „prirodzenej“ zme­ne.

Odpoveď: Použitím krycích farebných šošoviek je táto zmena veľmi pravdepodobná, avšak či bude vyzerať skutočne prirodzene, to zistíte až pri samotnom skúšaní farebných šošoviek u Vášho kontaktológa.


Výber farebných šošoviek

Otázka: Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mám záujem vyskúšať farebné nedioptricke šošovky. Potrebujem absolvovať nejaké vyšetrenie pred tým? Alebo je to jedno aké si objednam? Ide tam o nejaké zakrivenie a moc tomu nerozumiem. Dakujem pekne za skoru odpoved.

Odpoveď: Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. I v prípade farebných kontaktných šošoviek je pred ich objednaním vhodné navštíviť očného lekára alebo kontaktológa, ktorý Vám zmeria parametre šošoviek – zakrivenie, priemer, prípadne dioptriu, mal by Vám odporučiť konkrétnu značku šošoviek práve pre Vás. Zakrivenie a priemer šošoviek sú dôležité hodnoty, udávajú veľkosť šošovky (priemer) a to, ako šošovka priľne k oku (zakrivenie). Ak by ste zvolili nesprávne parametre, mohlo by sa stať, že Vás šošovka bude v oku rezať alebo Vám vypadávať, prípadne cez ňu nebudete správne vidieť. Tiež je vhodná konzultácia s očným lekárom kvôli výslednému farebnému efektu, dostupné fotografie v našom e-shope sú ilustratívne, výsledný farebný efekt veľmi záleží na prirodzenej farbe očí a svetelných podmienkach. Ďakujem za pochopenie. Andrea


Farebné tórické kontaktné šošovky

Otázka: Dobrý deň,

existujú kontaktné šošovky i farebné pre ľudí, ktorý majú astigmatizmus? Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. Veľmi ma to mrzí, farebné tórické kontaktné šošovky bohužiaľ nemáme k dispozícii. Predpokladám, že by mohli byť dostupné v zahraničí, avšak nedokážem Vám povedať ich reálnu konkrétnu dostupnosť. Ďakujem za pochopenie.


Farebné kontaktné šošovky

Otázka: Dobry den. Mam tmavsie hnede oci a chcela by som vediet ake farebne sosovky by mi boli vidiet..napr. modra,fialova,ze­lena.. Nemate nahodou nejaku skusenost? Velmi by mi to pomohlo. Dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. Značiek farebných šošoviek je skutočne veľa, líšia sa zakrivením, priemerom a tiež krycími schopnosťami. Takto na diaľku nie je žiaľ možné poradiť Vám, ktoré šošovky by pre Vás mohli byť najvhodnejšie. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer, záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne. Odporúčame preto návštevu očného lekára alebo kontaktológa, ktorý Vám šošovky naaplikuje a prípadne poskytne skúšobný pár, odporučí Vám vhodné kontaktné šošovky tak, aby ste i s výsledným farebným efektom boli spokojná. Odporúčame Vám od šošoviek si následne odložiť krabičku, alebo blister, v ktorom je šošovka uložená, aby ste ich vedeli v budúcnosti objednávať aj cez internet. Fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Ďakujem za pochopenie. Andrea


Farebné kontaktné šošovky

Otázka: Dobrý deň ak mám jednodňové crazy šošovky je možné si ich skúsiť (či sedia a tak…)a potom ich použiť normálne na ten jeden deň ? + Ak mám biele a čierne šošovky je cez ne vidieť ? Vopred ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. Bohužiaľ neuvádzate, o ktorú konkrétnu značku šošoviek sa jedná. Všeobecne sa jednodenné kontaktné šošovky odporúča do oka nasadiť a vybrať až večer. Ak sa ich rozhodnete vyskúšať, uložiť do roztoku a nasadiť až neskôr, mohlo by sa stať, že sa pri opätovnej manipulácii poškodia – jednodenné šošovky sú zvyčajne tenšie. Ak mi napíšete konkrétnu značku a motív šošoviek, pokúsim sa informáciu o tom, ako je cez ne možné vidieť, dohľadať. Ďakujem za pochopenie. Andrea


Hallowenske šošovky

Otázka: Dobrý deň, chcela by som si objednať halloweenske šošovky nedioptrické konkrétne UV Red In Your Eyes, máte pri nich priemer len 14,5? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. FUN kontaktné šošovky – motív UV Red In Your Eyes sa vyrába s priemerom 14.50. Prajem Vám pekný deň. Andrea, tím VašeŠošovky


Farebné kontaktné šošovky

Otázka: Dobrý deň! Chcela by som vyskúšať nejaké modré šošovky bez dioptrie. Neviem ale čo znamená že sú denné, mesačné adť. Nepríklad keď sú mesačné to znamená že o mesiac ich už nemôžem nosiť?

Odpoveď: Pred prvým nákupom i napríklad farebných nedioptrických šošoviek odporúčame návštevu očného lekára alebo kontaktológa. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer, ktoré musia byť zmerané počas vyšetrenia, záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne – aby Vám šošovky nespôsobovali nepohodlie pri nosení, rezanie v očiach, vypadávanie a pod.

Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je čiastočne ovplyvnený prirodzenou farbou očí – fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Mesačné kontaktné šošovky vymeníte za nové po mesiaci, od otvorenia blistru s jednou šošovkou tú môžete používať práve jeden mesiac (ráno nasadíte, večer vložíte do puzdra s roztokom). Celé balenie je nutné využiť pred skončením expiračnej doby.


Farebné kontaktné šošovky

Otázka: Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom farebných šošoviek. Klasické šošovky mám zakrivenie 8.7 a priemer 14.2 Chcela by som sa spýtať či si môžem kúpiť farebné šošovky s priemerom 14.2 a zakrivením 8.6 alebo s priemerom 14.0 a zakrivenim 8.7 Ďakujem :)

Odpoveď: Pred prvým nákupom i napríklad farebných nedioptrických šošoviek odporúčame návštevu očného lekára alebo kontaktológa. Okrem parametrov ako je zakrivenie a priemer záleží tiež na materiále, z ktorého sú šošovky vyrobené, na obsahu vody či priepustnosti pre kyslík a podobne – aby Vám šošovky nespôsobovali nepohodlie pri nosení, rezanie v očiach, vypadávanie a pod. (čo môžu nevhodne zvolené parametre spôsobiť!.

Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je čiastočne ovplyvnený prirodzenou farbou očí – fotografie v našom e-shope sú ilustratívne. Bohužiaľ takto na diaľku nie je možné odhadnúť, či by Vám iný priemer či zakrivenie vyhovovali.


Farebné šošovky so zakrivením 8.40

Otázka: Dobrý deň chcela by som sa opýtať, vyrábajú sa farebné dioptrické šošovky so zakrivením 8,4? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Bohužiaľ farebné kontaktné šošovky so zakrivením 8.40 v ponuke nemáme. Očný lekár alebo kontaktológ by Vám mal na základe vyšetrenia odporučiť konkrétnu značku šošoviek a prípadne poskytnúť skúšobný pár, je možné, že Vám v prípade farebných šošoviek budú vyhovovať iné parametre. Konzultácia je vhodná tiež kvôli výslednému farebnému efektu, ktorý je ovplyvnený viacerými faktormi.


Farebné tórické šošovky

Otázka: moze byť toricke sosovky aj farebne?

Odpoveď: Farebné tórické šošovky existujú, bohužiaľ v našom e-shope ich k dispozícii nemáme, predpokladám, že budú dostupné aktuálne iba v zahraničí.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta usmievavých šošoviek!

Podľa zákona o evidencii tržieb ČR je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu pokladničný doklad. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.