Október je na VašeŠošovky (čoskoro Lentiamo) mesiacom zdravého zraku. Naučte sa od našich odborníkov, ako sa najlepšie starať o svoje oči a využite naše týždenné zľavy!

1951     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Časté otázky: Kontinuálne šošovky

Spánok v kontaktných šošovkách Biofinity

Anonym
Otázka:

Skúsila som v šošovkách Biofinity párkrát prespať a bolo to v pohode. Myslíte si, že si tým môžem ublížiť?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Kontaktné šošovky Biofinity sú vhodné na kontinuálne nosenie. Pri dodržaní všetkých zásad bezpečného používania kontinuálnych kontaktních šošoviek si neublížíte. Dbajte tiež na pravidelné kontroly u Vášho kontaktológa (každých 6 mesiacov).

Kontinuálne kontaktné šošovky

Anonym
Otázka:

Dobrý deň, v prvom rade by som Vám chcel pochváliť podarený web a Vašu prívetivosť k užívateľom. Keďže nosím šošovky skoro stále, zaujímali by ma kontinuálne kontaktné šošovky. Môj optik mi nič také neponúkol a ja som doteraz žil v omyle, že tieto šošovky sú veľmi drahé – a teraz pozerám, že sú lacnejšie ako tie, ktoré momentálne používam. Nikdy som nemal problémy s pálením očí, dokonca v šošovkách niekedy aj spávam a nosím ich na ďalší deň bez vyberania, aj keď nie sú na to určené. Problémy ale nemám. Používam šošovky Acuvue Advance. Zaujímalo by ma, aké sú skúsenosti užívateľov kontinuálnych šošoviek – všetko, čo je niekde písané, nemusí byť pravda. Ešte by ma zaujímalo, či sa kontinuálna šošovka pri vyberaní z oka ľahšie poruší ako normálna dvojtýždenná. Myslíte si, že by pre mňa boli kontinuálne šošovky vhodné? Problémy som nikdy nemal, šošovky nosím každý deň a na operáciu som ešte nespôsobilý. Ešte som chcel vedieť – mám kartu v jednej optike, platil som 300 Sk za to a bolo mi povedané, že od tejto chvíle mám kontroly zdarma. Som povinný si u nich objednávať šošovky?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Používanie kontinuálnych kontaktných šošoviek by pre Vás bolo iste lepším riešením, ako prenášanie šošoviek určených na kratšiu dobu. Rozhodne si však nekupujte kontinuálne šošovky bez kontrolnej aplikácie u kontaktológa. To, že Vám kontaktné šošovky nespôsobujú žiadne subjektívne ťažkosti , aj napriek tomu, že ich prenášate, neznamená, že k istým vážnym zmenám na Vašich očiach nedochádza. Pri každodennom používaní kontaktných šošoviek dbajte na pravidelné kontroly po 6-tich mesiacoch. Kontinuálne kontaktné šošovky nie sú náchylnejšie k natrhnutiu ako ostatné silikónhydrogélové šošovky. Manipulácia s nimi bude podobná ako s Vašimi Acuvue Advance. Záleží iba na Vašom rozhodnutí, kde si kontaktné šošovky zaobstaráte. Avšak pokiaľ si ich kúpite cez internet, nečakajte, že Vám očná optika poskytne kontrolu zdarma. Naopak, mnoho optík ponúka svojim zákazníkom tieto služby zdarma, pokiaľ si u nich pravidelne objednávajú kontaktné šošovky. Má to aj ďalšie výhody – častejšie návštevy očného optika vedú k pravidelnejším kontrolám (nákup cez internet zvádza k odkladaniu kontol – „veď nemám žiadne ťažkosti“), tiež prípadné reklamácie kontaktných šošoviek je možné riešiť obratom. Iste máte zrátané, čo Vás vyjde výhodnejšie, či odoberať šošovky v optike a mať kontroly zdarma, alebo ich kupovať cez internet a kontroly platiť zvlášť. Bolo by fér o Vašom rozhodnutí, ako si chcete šošovky obstarávať, Vášho optika informovať. Solídny optik sa rozhodne na Vás hnevať nebude, určite si bude vážiť Vašu dôveru, pokiaľ k nim budete chodiť na kontroly.

Mám pri voľbe kontaktných šošoviek vždy počúvnuť radu kontaktológa?

Anonym
Otázka:

Pred týždňom som navštívila očného kontaktológa, kvôli premeraniu očí a ten mi povedal, že používam nevhodné kontaktné šošovky PureVision (sami distribuujú iba Ciba Vision), a odporučil mi Air Optix Night & Day, čo je skoro tá najdrahšia možnosť. Z toho, čo som sa dočítala na internete – oboje a dokonca aj lacnejšie Air Optix sú kontaktné šošovky vyrobené z rovnakého materiálu – výrazne sa líšia iba v priepustnosti kyslíka. Kontaktné šošovky nosím nepretržite, ale asi každý štvrtý deň si ich na noc vyberám. Rada by som vedela, či je potrebné vymeniť značku, na ktorú som bola zvyknutá. Alebo či by som mohla používať kontaktné šošovky Air Optix, ktoré sú z týchto troch možností najlacnejšie.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Kontaktné šošovky PureVision sú určené na kontinuálne nosenie. Pokiaľ nie je iný dôvod na zmenu, môžete tieto šošovky ďalej používať.

Sú aj iné varianty ku kontaktným šošovkám Air Optix Night & Day?

Anonym
Otázka:

Nosím kontaktné šošovky Air Optix Night and day, mesačné, s nočným používaním. Som s nimi spokojná, no aj tak ma zaujíma, či aj iná firma také vyrába, prosím uviesť cenu. Na oboch očiach mám rovnaké dioptrie 1,5 zakrivenie 8,6, vidím zle do diaľky.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Kontaktných šošoviek na kontinuálne nosenie existuje viacero. Pravda, zmeniť len tak typ šošoviek bez preaplikácie je rizikové, preto Vám takto cez internet nemôžem odporučiť iný vhodný typ šošoviek. Pokiaľ by ste sa rozhodli zmeniť šošovky, navštívte Vášho kontaktológa a vhodné šošovky konzultujte s ním.

Purevision alebo Biofinity?

Anonym
Otázka:

Dobrý deň, nosím asi 3 roky kontaktné šošovky PureVision, minulý týždeň som bola na premeraní zraku a kontaktológ mi odporučil šošovky Biofinity, aj keď som so šošovkami Pure vision nemala žiadne problémy. Teraz mám skúšobné šošovky Biofinity a akosi v nich nevidím žiadny rozdiel! Cez prázdniny odlietam na 3 mesiace do zahraničia na brigádu a chcela by som vedieť, či by som si mala radšej zaobstarať šošovky biofinity, ktoré obsahujú o 12% viac vody ako šošovky PV. A ktoré šošovky sú vhodnejšie na každodenné nosenie, každodenné kúpanie v bazéne i v mori. Ďakujem za odpoveď.

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Oboje menované šošovky patria k veľmi dobrým. Ak Vám kontaktológ odporučil Biofinity ,určite k tomu mal dôvod. Čo by som Vám však rozhodne neodporúčal, je kúpanie v týchto šošovkách. Ako v bazéne, tak aj v mori. Riskujete tým kontamináciu šošoviek a infekciu. Na tento účel sú jednoznačne vhodnejšie jednodenné šošovky, ktoré večer zahodíte.

Sú kontinuálne kontaktné šošovky šetrné pre oči?

Anonym
Otázka:

Chcem sa spýtať, aký máte názor na šošovky, ktoré sa nemusia na noc vyberať? Neničia oči?

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Kontaktné šošovky, ktoré nemusíte na noc vyberať – kontinuálne kontaktné šošovky, majú svoje výhody. Napríklad v situáciách, v ktorých sú sťažené hygienické podmienky pre manipuláciu s klasickými šošovkami. Zdravé nosenie kontaktných šošoviek vyžaduje dodržiavanie určitých zásad a pri kontaktných šošovkách to platí dvojnásobne. Preto by som odporúčal, pokiaľ to situácia dovolí, aspoň po 3–4 dňoch šošovky na noc vybrať a dbať na pravidelné kontroly očí u Vášho kontaktológa. Ak budete dodržiavať zásady správneho používania šošoviek a budete pravidelne chodiť na kontroly, nemusíte sa báť, že by Vám kontaktné šošovky poškodili oči.

Kontinuálne kontaktné šošovky a líčenie

Veronika P.
Otázka:

Dobrý deň, objednala som si kontinuálna kontaktné šošovky Air Optix NIght and Day. NIkde však nemôžem nájsť ako to funguje s kozmetikou. Ako prebieha čistenie ak mám namaľované oči a šošovky nechcem vyberať ? je na to špeciálny roztok alebo niečo? ďakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku. Téme líčenia v kombinácii s kontaktnými šošovkami sa venuje bližšie náš blog: https://www.vasesosovky.sk/…sosovky.html

Čo sa týka kontinuálnych kontaktných šošoviek a líčenia, je to individuálne, odporúčame konzultovať Vaše možnosti so svojím očným lekárom alebo kontaktológom. Všeobecne sa odporúča, ak to situácia dovolí, kontinuálne kontaktné šošovky raz za 3 – 4 dni na noc vybrať a vložiť do roztoku. Ďakujem za pochopenie.

Andrea, tím VašeŠošovky

Air Optix Night & Day

Martina J.
Otázka:

Dobrý deň, chcem sa spýtať, že keď používam šošovky AIR OPTIX NICHT & DAY ako dlho ju môžem mať v oku bez toho, aby som si ju vykladala. Ďakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu správu. Tieto šošovky sú mesačné kontinuálne, znamená to teda, že je možné nosiť ich nepretržite vo dne i v noci (až 30 dní, ak sú naaplikované špecialistom). Či sú konkrétne pre Vás vhodné na kontinuálne nosenie a ako dlho ich ako kontinuálne môžete mať nasadené v očiach by mal posúdiť Váš kontaktológ, ktorý najlepšie pozná Váš zdravotný stav. Všeobecne sa odporúča, pokiaľ to situácia dovolí, aspoň po 3–4 dňoch šošovky na noc vybrať a dbať na pravidelné kontroly zraku u Vášho kontaktológa.

Ďakujem za pochopenie.

Kontinuálne šošovky

Silvia D.
Otázka:

Dobrý deň, mám otázku.Začala som nosiť kontaktné šošovky Air Optix Night&Day .Po prespatej noci sa mi stáva, že šošovka sa počas spánku v oku prekrúti .Ráno ma oko štípe a šovku musím vybrať a znova nasadiț. Nakoľko s tým nemám skúsenosti,poraďte mi či správne postupujem. Ďakujem Silvia

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Takto na diaľku žiaľ nie je možné príčinu uvedených komplikácií určiť. Ak vám očný lekár či kontaktológ v optike odporučil kontaktné šošovky s kontinuálnym režimom nosenia – je teda pre Vás nepretržité nosenie šošoviek vo dne i v noci vhodné, odporúčame tento problém obratom konzultovať s daným špecialistom, ktorý šošovky naaplikoval a režim nosenia odporučil pre Vás ako vhodný.

Kontinuálne šošovky

Darina
Otázka:

dobry vecer nosim mesacne sosovky bionfinity ked som ich denne na noc vyberala,ako mi povedali, oci ma stipali a boleli potom mi v optike povedali ,ze ich vyberat netreba, mam uch cely mesiac a len ich menim a je to OK teraz som zmenila optika a ten mi opat tvrdi, ze ich musim vyberat,lebo si znicim oci možete mi prosim poradit ako je lepsie postupovat dakujem

VašeŠošovky.sk
Odpoveď:

Dobrý deň,

vďaka menšiemu množstvu silikónu šošovky Biofinity lepšie prepúšťajú kyslík a tým pomáhajú udržaniu zdravých očí a jasného videnia. Sú určené na denné nosenie s mesačnou výmenou, po konzultácii s očným špecialistom však môžete šošovky Biofinity nosiť aj kontinuálne (teda nepretržite vo dne i v noci). Zdravé nosenie kontaktných šošoviek vyžaduje dodržiavanie určitých zásad a pri kontinuálnych kontaktných šošovkách to platí dvojnásobne. Preto by som odporúčala, pokiaľ to situácia dovolí, aspoň po 3–4 dňoch šošovky na noc vybrať a dbať na pravidelné kontroly očí u Vášho kontaktológa. Čo je pre Vás vhodnejšie môže posúdiť iba Váš špecialista, takto na diaľku to nie je možné.

Spýtajte sa akúkoľvek otázku ohľadom kontaktných šošoviek. Odpoveď dostanete v priebehu niekoľkých dní. Najzaujímavejšie otázky umiestnime na naše stránky.

Pridať otázku