2081     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Alergická reakcia

Alergická reakcia očných tkanív býva často spôsobená reakciou na materiál kontaktných šošoviek, konzervačné látky roztokov, prípadne na kvapky do očí – viď keratopatia. Preto je vhodné dodržiavať zásady nosenia a starostlivosti o kontaktné šošovky a začať od najjednoduchších roztokov, ktoré obsahujú najmenej chemických zložiek.

Zápal spojiviek alebo konjunktivitída patrí k najznámejším prejavom alergickej reakcie. Okrem peľov rastlín prichádzajú do úvahy aj iné látky, ktoré vyvolávajú alergickú reakciu (alergény) – napr. toxíny baktérií, prach v domácnosti, roztoče. Veľmi nepríjemný je zápal spojiviek vyvolaný alergickou reakciou na kontaktné šošovky.

Papilárna konjunktivitída je alergická reakcia viečkovej spojivky na materiál a depozitá kontaktnej šošovky.

Stretávame sa aj so zápalom rohovky (keratitída), ktorý je vyvolaný alergickou reakciou na kontaktné šošovky, prípadne roztoky.

Alergické reakcie sú častejšie u nositeľov mäkkých kontaktných šošoviek.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta usmievavých šošoviek!

Podľa zákona o evidencii tržieb ČR je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu pokladničný doklad. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.