Prihlásenie

Halloweenske šošovky - čo pri nosení robiť a čo nie

Nájsť najvhodnejšie halloweenske kontaktné šošovky, ktoré výborne doplnia váš kostým, nie je ťažké. Náročnejšie môže byť zvoliť vhodné šošovky, ktoré sú na toto použitie určené, tak, aby vás ich nosenie nepriviedlo k lekárovi. Pretože je prevencia lepšia ako liečba, máme pre vás zopár tipov, ako sa správne starať o zrak pri nosení halloweenskych šošoviek.

Čo nerobiť

Pri nosení kontaktných šošoviek existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte striktne dodržiavať. Sú to:

 • Nezdieľajte vaše kontaktné šošovky s kamarátmi, rodinnými príslušníkmi – s nikým. Odborníci hovoria, že spoločné používanie šošoviek viacerými nositeľmi zvyšuje riziko šírenia ochorení zraku a tiež vzniku vredov rohovky. Kontaktné šošovky sú veci osobné, rovnako ako zubná kefka alebo spodná bielizeň.
 • Neprenášajte kontaktné šošovky. Váš očný lekár alebo kontaktológ vás bude o správnej dobe nosenia šošoviek informovať. Ak máte pochybnosti, postupujte podľa pokynov výrobcu.
 • Nešoférujte s halloweenskymi kontaktnými šošovkami. Bláznivé šošovky, ktoré prekryjú vašu zreničku, znižujú kvalitu videnia, takže ak ich máte nasadené, neodporúča sa šoférovať.
 • Nezaspite s nasadenými šošovkami. Ak so šošovkami zaspíte, v oku sa môžu rôzne pohybovať, spôsobiť podráždenie, a čo horšie, až trvalé poškodenie zraku.
 • Roztok nedolievajte. Používajte len čerstvý dezinfekčný roztok na kontaktné šošovky – nikdy v puzdre nemiešajte čerstvý roztok so starým alebo používaným roztokom.
 • Nedovoľte laku na vlasy alebo inej kozmetike prísť do kontaktu so šošovkami.
 • Nenakupujte šošovky kdekoľvek len preto, že sú lacné – môžete riskovať poškodenie zraku! Je lepšie kúpiť alebo objednať šošovky od autorizovaného predajcu.


Pamätajte: Ak zabudnete a zaspíte so šošovkami, poraďte sa s očným lekárom a nechajte si vyšetriť zrak čo najskôr.

Možno si myslíte: „Wow, to je príliš veľa“ pravidiel a opatrnosti. A máte pravdu. Je však lepšie byť opatrný, ako mať neskôr zničenú halloweensku party alebo zrak, ako sme už spomínali.

Už teda vieme, čo nerobiť, teraz sa zamerajme na zábavnejšiu časť. Poďme sa pozrieť na to, čo so šošovkami naopak robiť môžeme.

Čo robiť

 • Vybrať perfektný motív farebných šošoviek, dioptrických alebo nedioptrických.
 • Urobte skvelý dojem a vyberte si úžasný kostým. Tu nájdete inšpiráciu pre výber kostýmu a make-upu , ktorá vám pomôže.
 • Nezabudnite žmurkať. Pravidelné a úplné žmurkanie vám pomôže udržať kontaktné šošovky zvlhčené a čisté. 2
 • Vždy nasadzujte šošovky pred líčením & vyberajte pred odlíčením.
 • Okamžite šošovky vyberte, ak máte oči podráždené, citíte nepohodlie alebo bolesť.

Užite si Halloween, dávajte na seba pozor, zabavte sa a zdieľajte s nami fotky. Za každý obrázok, ktorý budete zdieľať, dostanete odmenu!

Referencie
1 — Centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb
2 — University of Iowa Hospitals and Clinics

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty