Prihlásenie

Hitparáda šošoviek - TOP 7 medzi šošovkármi

Aké šošovky sa na Slovensku najviac nosia? Porovnali sme rebríčky predajnosti najväčších tuzemských predajcov a zostavili sme rebríček univerzálny. Nájdete v ňom aj vy svoje šošovky?

1. Acuvue Oasys

Vysoká priepustnosť pre kyslík a predĺžená hydratácia vďaka technológii Hydroclear Plus – pre tieto dve vlastnosti si štrnásťdňové šošovky Acuvue Oasys pochvaľujú predovšetkým šošovkári s citlivejšími očami. Skvele padnú ale každému. Po konzultácii s lekárom je možné nosiť ich kontinuálne obmedzený počet dní.

Index zákazníckej spokojnosti: 95%

Z vašich hodnotení: „Úplná spokojnosť, šošovky sú veľmi príjemné, netlačia, neprekážajú a môžem ich mať celý deň bez akéhokoľvek nepríjemného pocitu.“

2. SofLens 59

Stálica na šošovkárskom nebi, ktorú si obľúbili hlavne tí, ktorí so šošovkami začínajú (prvonositelia) a hľadajú kvalitu za dobrú cenu. Predtým boli dodávané pod názvom SofLens Comfort – a toto meno hovorí všetko. Začínali ste s nimi tiež?

Index zákazníckej spokojnosti: 90%

Z vašich hodnotení: „Dobrá kvalita, cena, pohodlné. Používam už 5 rokov a potvrdzujem maximálnu spokojnosť … “

3. Air Optix Aqua

S každou ďalšou generáciou predstavujú šošovky" Air Optix ":/ air-optix-aqua.html nové a nové vylepšenia. Air Optix Aqua majú oproti svojim predchodcom (Air Optix) o 30% lepšiu priľnavosť k oku (pevnejšie sedia), sú výrazne priepustnejšie pre kyslík a lepšie si poradia s usadeninami. Veľkou výhodou je aj fakt, že na každé nové šošovky tejto rady môžete prejsť bez preaplikácie a nutnosti navštíviť kontaktológa. Aj šošovky Air Optix Aqua už majú svojho nástupcu. A že ide opäť o výnimočný produkt, značí skutočnosť, že šošovky Air Optix Aqua Plus Hydraglyde ponúkajú 5 × vyššiu priepustnosť pre kyslík ako ďalšie hydrogélové šošovky.

Index zákazníckej spokojnosti: 93%

Z vašich hodnotení: „Perfektne sedí, na oku sa nehýbe. Po skúsenosti s inými šošovkami mi tieto vyhovujú najviac. Nezhmlievajú sa, perfektne seda v oku a aj po mesiaci nie sú v oku takmer cítiť. “

4. PureVision 2HD

Mesačné kontaktné šošovky PureVision 2 with High Definition Optics sú novinkou firmy Bausch & Lomb. Hlavnou prednosťou týchto šošoviek je vysoká miera priepustnosti kyslíka a s tým spojený mimoriadny komfort nosenia. PureVision 2 sú jedny z najtenších kontaktných šošoviek dostupných na trhu a umožňujú ostré a jasné videnie aj za zhoršených svetelných podmienok.

Index zákazníckej spokojnosti: 88%

Z vašich hodnotení: „Môžem povedať, že tieto šošovky sú to najlepšie, čo som doteraz používal, a preto ich odporúčam.“

5. Biofinity

Všeobecne platí, že čím je vyšší stupeň hydratácie šošovky, tým horšie sú šošovky priepustné pre kyslík. Šošovky Biofinity toto pravidlo porušujú – skvele hydratujú a zároveň sú takmer dokonale priepustné pre kyslík. Vďaka tomu sú považované za jedny z najzdravších šošoviek vôbec. Frekvencia výmeny? Obvykle sú odporúčané pre denné nosenie s mesačnou výmenou, môžu sa ale nosiť aj ako kontinuálne.

Index zákazníckej spokojnosti: 94%

Z vašich hodnotení: „Toto je moje druhé balenie týchto šošoviek a nemôžem si ich vynachváliť. Sú veľmi príjemné v oku a ani po celom dni pozerania do monitora alebo čítania nemám pocit nijak obzvlášť unavených očí. “

6. Acuvue Oasys for Astigmatism

Acuvue Oasys for Astigmatism patria k novej generácii kontaktných šošoviek na korekciu astigmatizmu. Kontaktné šošovky sú navrhnuté tak, aby poskytovali celodenné pohodlie v kombinácii so stabilným a ostrým videním. K ďalším výhodám patrí veľmi vysoká priepustnosť kyslíka, najvyššia blokáda UV-A a UV-B žiarenia, začlenenie vnútornej zvlhčujúcej zložky do silikónového materiálu na dosiahnutie mäkkého a hodvábneho pocitu, viditeľné zafarbenie – šošovka je lepšie viditeľná a manipulácia s ňou je jednoduchšia.

Index zákazníckej spokojnosti: 93%

Z vašich hodnotení: „Dobre znášam, vybrala som si produkt vďaka dobrým skúsenostiam z predchádzajúceho obdobia“

7. 1 Day Acuvue TruEye

Kontaktné šošovky sú vyrobené z inovatívneho silikón-hydrogélového materiálu doplneného o zjemňujúcu a zvlhčujúcu zložku (Acuvue Hydraclear), a vďaka tomu má nosenie týchto šošoviek minimálny vplyv na oko a k oku sa dostane len o 2 % menej kyslíka ako bez šošoviek. 1 Day Acuvue TruEye sú odporúčané predovšetkým ľuďom, ktorí nosia kontaktné šošovky celý deň, trpia príznakmi suchých a podráždených očí a zaujímajú sa o zdravie svojich očí. 1-Day Acuvue TruEye znamenajú: už nikdy suché a červené oči!

Index zákazníckej spokojnosti: 82%

Z vašich hodnotení: „Môžem povedať, že tieto šošovky sú to najlepšie, čo som doteraz používal, a preto ich odporúčam.“

Nenašli ste v rebríčku šošovky, ktoré nosíte ? Poraďte sa so svojím kontaktológom, či by niektoré z nich neboli pre vaše oči vhodným riešením. Zaobstarať si ich potom môžete samozrejme u nás ;)

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Prečítajte si tiež…

Nové produkty v e-shope

Máme roztok, ktorý nájdete iba u nás, rozšírili sme ponuku slnečných okuliarov pre deti a pridali nové šošovky. Čítajte ďalej, dozviete sa viac.

Celý článok

Halloweenske šošovky - čo pri nosení robiť a čo nie

Pri nosení kontaktných šošoviek existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte striktne dodržiavať.

Celý článok

Inšpirujte sa! 10 najlepších masiek na Halloween 2018

Halloween je jedným zo sviatkov, na ktoré sa oplatí pripraviť s predstihom…

Celý článok

Digitálna únava zraku a syndróm počítačového videnia (štatistika)

Syndróm počítačového videnia – digitálna únava zraku – je kombinácia problémov očí a zraku spojených s …

Celý článok