Prihlásenie

Nosím kontaktné šošovky. Je pre mňa očná jóga užitočná?

Samozrejme. Určite. Bez debaty. Striedanie chladného a teplého vzduchu, tak typické pre prechody z klimatizovaných priestorov do „normálneho prostredia“, vysedávanie pri počítači, celodenná práca pri počítači. A tiež alergie, prach, smog… a mnoho ďalších daktorov, ktoré viac či menej škodia očiam tým, že vysušujú očnú sliznicu – oči tak svrbia či pália, sú opuchnuté a začervenané. Ak sa pokúsite do takto podráždeného oka nasadiť šošovku, nedopadnete dobre.

Iste, kvapky pomôžu, ale…

Liekom prvej pomoci sú očné kvapky so zosilneným zvlhčujúcim efektom. To už sme niekoľkokrát v starších článkoch zmieňovali. Ak sa ale chcete vyhnúť liečbe a syndrómu suchého oka skôr, než vás začne otravovať, odporúčame vám vyskúšať očnú jógu.

Ľahké cvičenia s veľkými výsledkami

Je očná jóga náročným cvičením? Slovo jóga sa snaží napovedať, že áno. Avšak nesprávne. Zostavy očnej jógy zvládnu mladí i starí. Zahŕňa nenásilné a jednoduché cviky, ktoré, keď prirovnáme k cvičeniu celým telom, najviac pripomínajú preťahovacie zostavy. Na internete je celá rada návodov, ako očnú jógu cvičiť. Stačí použiť Google a zadať do vyhľadávania „očná jóga“ – my sami jednotlivé cviky popisovať nebudeme, bolo by to „nosenie dreva do lesa“. :-)

Ako cvičiť? Bez okuliarov, bez šošoviek

Čo si ale znovu pripomenieme – zostavy očnej jógy odporúčame všetkým, ktorí nosia kontaktné šošovky a začínajú ich trápiť suché oči. Tam dokáže očná jóga skutočné divy. Len nezabudnite – cvičte zásadne bez šošoviek či okuliarov.

Máte skúsenosti s očnou jógou? Budeme radi, ak nám svoje skúsenosti napíšete do komentára. Ďakujeme!

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

 • Ivan P.

  Ja si občas precvičím oči ráno po zobudení, alebo večer pred spaním - krúžením (v smere a proti smeru hodinových ručičiek), a potom pohybom po priamke v rôznych smeroch - horizontálne, vertikálne, diagonálne. Zvyčajne robím 5 opakovaní - raz so zavretými očami, a raz s otvorenými očami. Kedysi som k tomu pridával aj striedavé zaostrovanie jedným okom na ukazovák na predpaženej ruke a predmet vzdialený aspoň 5 metrov. A tiež som kedysi opisoval očami veľké písmená - A a K. Aj ja som všetko našiel na nete, ako sa píše v článku. No a obvykle mám po cvičení dobrý pocit z toho, že robím (aspoň) niečo pre zdravie svojich očí.

  Odpovedať
  • Andrea Glitta VašeŠošovky.sk

   Dobrý deň, pán Pleva,

   ďakujeme za Váš komentár. Sme radi, že máte s precvičovaním zraku pozitívnu skúsenosť. Prajeme Vám pekný deň. Andrea

   Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Prečítajte si tiež…

Nové produkty v e-shope

Máme roztok, ktorý nájdete iba u nás, rozšírili sme ponuku slnečných okuliarov pre deti a pridali nové šošovky. Čítajte ďalej, dozviete sa viac.

Celý článok

Halloweenske šošovky - čo pri nosení robiť a čo nie

Pri nosení kontaktných šošoviek existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíte striktne dodržiavať.

Celý článok

Inšpirujte sa! 10 najlepších masiek na Halloween 2018

Halloween je jedným zo sviatkov, na ktoré sa oplatí pripraviť s predstihom…

Celý článok

Digitálna únava zraku a syndróm počítačového videnia (štatistika)

Syndróm počítačového videnia – digitálna únava zraku – je kombinácia problémov očí a zraku spojených s …

Celý článok