Prihlásenie

Ray-Ban - ako spoznať originálne okuliare?

Štýlové, moderné, obľúbené. Slnečné okuliare Ray-Ban sú skvelé … ak sú však pravé. V našom e-shope za ich pravosť ručíme, ak si ich ale zaobstaráte napríklad na dovolenke, môže sa vám hodiť návod, ako rozoznať originálne okuliare Ray-Ban od falzifikátov. Možno aj vás niekoľko minút čítania ochráni pred zbytočne vyhodenými peniazmi.

Rada prvá: Iba kompletné balenie Ray-Ban je originálne balenie

Krabička, puzdro, handrička z mikrovlákna a brožúrka – to všetko obsahuje kompletné originálne balenie slnečných okuliarov Ray-Ban. Ak čo i len jediná vec chýba, kupujete (s najväčšou pravdepodobnosťou) falzifikát. Ray-ban Opatrní ale buďte, aj keď nechýba nič. Je niekoľko náznakov, že sa aj napriek tomu jedná o falzifikát. napr:
 • Logo na hornej strane krabičky je nekvalitne vytlačené, je možné ho zotrieť prstom.
 • Na boku škatuľky chýba štítok (samolepka) s informáciami o výrobcovi a modeli okuliarov.
 • Chýba logo na puzdre. Súčasťou loga na puzdre musí byť veta 100% UV Protection – Ray Ban – Sunglasses By Luxottica (v tomto či podobnom znení).
 • Logo chýba aj na handričke z mikrovlákna – u pravých okuliarov je červenej farby.

Rada druhá: Zamerajte sa na stranice

Na každej pritom hľadajte niečo iné. Na vnútornej strane vľavo skontrolujte kód označujúci číslo a farbu modelu. Kód začína vždy písmenami RB a štyrmi číslicami, za ktorými je niekoľko ďalších čísel či písmen. Pre overenie pravosti zadajte nájdený kód na stránkach výrobcu www.ray-ban.com. Na vnútornej strane vpravo sa zamerajte na spojenie Made in Italy alebo Hand Made in Italy, prípadne na písmená CE, ktoré však nie sú na všetkých modeloch. Ak kupujete dioptrické okuliare Ray-Ban, na vnútornej strane pravej stranice nájdete len logo.

Ray-ban Ray-ban

Rada tretia: Nezabudnite na sklá a nosníky

Aj tu nájdete u originálov Ray-Ban logo. Do nosníkov je vytlačené, čo sa skiel týka – u slnečných okuliarov je na skle pravom, u dioptrických (z plastu) na ľavom.

Ray-ban Ray-ban Ray-ban

Rada štvrtá, ktorá vlastne patrí na prvé miesto

Buďte opatrní a okuliare Ray-Ban nakupujte iba od overených predajcov. Majte vždy na pamäti – príliš výhodná cena je podozrivá a zvyčajne znamená, že sa jedná o napodobeninu. Nechcete riskovať? Vyberte si slnečné okuliare Ray-Ban u nás.

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa so svojími priateľmi.

Komentáre

 • Iveta V.

  Vyborna rad. Dakujem...

  Odpovedať
  • Kateřina Pazdziorová VašeŠošovky.sk

   Dobrý den, děkuji za Váš komentář. Jsem velmi ráda, že se Vám článek líbí. Katka

   Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Najviac predávané produkty