1775     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Materiál kontaktných šošoviek

V súčasnej dobe sa najčastejšie vyskytujú kontaktné šošovky z týchto materiálov:

 • hydrogélu
 • modernejšieho silikón-hydrogélu, ktorý má väčšiu priepustnosť kyslíka – jedná sa o kombináciu bobtnavých hydrogélov so silikónmi, ktoré v sebe spájajú vlastnosti mäkkých i pevných, tvarovo stálych kontaktných šošoviek.

Na materiál kontaktných šošoviek sú kladené stále väčšie požiadavky. Okrem dobrej opracovateľnosti je nutné zachovať kvality mechanických a chemických vlastností, biologickú inertnosť, znášanlivosť, malú dispozíciu na ukladanie depozít, požiadavka ľahkej údržby a transparentnosti (materiál by nemal byť ovplyvnený pH sĺz, svetlom, hydratáciou a dehydratáciou medzi jednotlivými žmurknutiami a pod.).

Komentáre Pridať otázku

 • Nováková

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môžem nosiť kontaktné šošovky pri používaní očných kvapiek Unitimolol 2x denne, prípadne z akého materiálu by boli najlepšie. Ďakujem

  Odpovedať
  • Andrea Glitta VašeŠošovky.sk

   Dobrý deň,

   ďakujem za Vašu správu. Očné kvapky UNITIMOLOL v našom e-shope nemáme k dispozícii, avšak podarilo sa mi dohľadať informáciu o možnosti nosenia kontaktných šošoviek v kombinácii s ich používaním. Kontaktné šošovky je nutné pred aplikáciou očných kvapiek vybrať, po 20 minútach je možné šošovky opäť nasadiť. Táto informácia je však iba orientačná, takto na diaľku Vám žiaľ nedokážem odporučiť konkrétnu značku kontaktných šošoviek vhodných práve pre Vás. Pre odporučenie a aplikáciu vhodnej značky šošoviek v kombinácii s používaním daných očných kvapiek sa prosím obráťte na svojho očného lekára alebo kontaktológa, ktorý by Vám mal odporučiť šošovky na základe individuálneho posúdenia Vášho zdravotného stavu Ďakujem za pochopenie a prajem pekný deň. Andrea

   Odpovedať
 • Monika K.

  dobrý den, rada by som sa poradila. aky je rozdiel medzi materialom ENFILCON A a ETAFILCON A. vopred dakujem za odpoved.

  Odpovedať
  • Zuzana Morvayová VašeŠošovky.sk

   Dobrý deň,

   rozdiel medzi materiálmi určiť nevieme. V popise daných šošoviek však je uvedené, koľko daného materiálu obsahujú, aký je obsah vody a priepustnosť kyslíka, čo sú tiež dôležité informácie pre výber vhodných šošoviek. Neodporúčame kupovať šošovky bez predchádzajúcej preaplikácie a konzultácie s kontatkológom. Vyberať šošovky iba na základe číselných parametrov či materiálu nie je správny postup. Správne by ste ale mali kupovať presne také šošovky, ktoré máte naaplikované od Vášho kontaktológa,

   Odpovedať
 • Eliška Hauserová VašeŠošovky.sk

  Dobrý deň,
  bez přeaplikace Vám prechod na iné šošovky neodporúčame. Zakrivenie je dôležitá hodnota pri výbere šošovky, ale aby Vám šošovka dobre sedela, je dôležitý celý súbor vlastností šošovky.

  Odpovedať
 • Iveta A.

  Je veľký rozdiel zakrivením 8,6 a 8,7, pretože doteraz som mala kont.šošovky so zakrivením 8,7, ale teraz si chcem kúpiť kontakt. šošovky vedľajšej triedy no zakrivenie je udávané 8,6 alebo 8,8. Tak aké zakrivenie si mám vybrať, keď som doteraz nosila 8,7.

  Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.