2093     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

Slnečné okuliare s UV filtrom

Ochrana UV filtrom je neodmysliteľnou súčasťou slnečných okuliarov. Prílišné vystavenie sa ultrafialovému žiareniu môže spôsobiť poškodenie sietnice a iné problémy so zrakom.

Preto je ochrana pred ultrafialovým žiarením dôležitou vlastnosťou slnečných okuliarov. Odporúčame vybrať slnečné okuliare, ktoré ponúkajú 100% ochranu proti UV žiareniu.

Ultrafialové lúče sú umiestnené tesne za fialovou časťou viditeľného svetelného spektra a existujú tri rôzne typy: UVA, UVB a UVC.

• UVA: Majú najdlhšiu vlnovú dĺžku a ľahko prechádzajú sklom. Tieto lúče sú známe tým, že spôsobujú predčasné starnutie pokožky, vrásky a pigmentáciu kože • UVB: Možno najnebezpečnejšie lúče, počas roka nie sú rovnako intenzívne, niektoré na Zem dopadajú, iné nie • UVC: Najsilnejšie lúče, pohlcuje ich však ozónová vrstva a zanikajú v stratosfére, na Zem teda nedopadajú

Komentáre

Žiadna otázka...

Údaje označené * sú povinné.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta usmievavých šošoviek!

Podľa zákona o evidencii tržieb ČR je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu pokladničný doklad. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.