Október je na VašeŠošovky (čoskoro Lentiamo) mesiacom zdravého zraku. Naučte sa od našich odborníkov, ako sa najlepšie starať o svoje oči a využite naše týždenné zľavy!

1951     výdajných miest v okolí

Prihlásenie

UV filter

Kontaktné šošovky s UV filtrom chránia rohovku pred UV žiarením. Na vstrebanie UV žiarenia v oblasti 280 nm sa používa chemická látka styrol-vinylbenzén.

Avšak pozor, ochrana v tomto prípade nie je taká dokonalá ako v prípade slnečných okuliarov, pretože nie sú chránené očné viečka a spojivky.

Komentáre Pridať otázku

 • Eliška
  VašeŠošovky.sk

  Dobrý deň,
  kontaktná šošovka s UV filtrom chráni len rohovku pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia. Nie sú však chránené spojivky a okraje očných viečok, ktoré sú na nadmerné UV žiarenie citlivé podobne ako rohovka. Podľa názoru odborníka je UV filter pri kontaktných šošovkách nepodstatným prvkom, pretože pokiaľ skutočne potrebujete ochranu pred UV žiarením, musíte použiť kvalitné slnečné okuliare, ktoré ochránia nielen rohovku, ale aj spojivku a očné viečka.

  Odpovedať
 • Zuzana R.

  Dobry den, prosim Vas co v pripade, ze sosovky nemaju ziadny uvfilter? Odporucate taketo sosovky? Mozu sa vobec predavat?

  Odpovedať

Údaje označené * sú povinné.

Ďalšie pojmy začínajúce na U